Iš galvos niekaip neišmetu jau prieš mėnesį skaityto straipsnio. The New York Times žurnalistas pakalbino X kartos žmones iš kūrybinių industrijų – režisierius, spaudos žurnalistus, reklamos agentūrų kūrybos vadovus, iliustratorius ir panašiai.
Įsivaizduojat, kokia įdomi buvo jų jaunystė?
Gyveni Niujorke. Kažką darai Harper’s Magazine. Leidi laiką tarp šaunių asmenybių, esi dalis romantiško kūrybinio proceso. Kava, burbonas, cigaretės. Žinai, kad iš savo darbo niekada netapsi milijonieriumi, bet tikrai užteks butui su paskola kur nors East Village. Tavo atlyginimas yra ok. Vadinasi, ateityje uždirbsi dar geriau. Ir staiga...

Stop!
Ateina internetas, kuris iš pradžių atrodo per silpnas, kad išvis būtų verta į jį kreipti dėmesį.
(Pamenu, kai studijavau žurnalistiką, buvo pasiūlymų atlikti praktiką interneto portaluose, tai galvojau, kad jau geriau rašyčiau Pakruojo laikraščiui Auksinė varpa – tokie silpni ir neįdomūs anais laikais atrodė portalai).

Tada ateina socialiniai tinklai ir influenceriai. Per naktį nusiurbia didelę dalį reklamos pinigų.
Internetas kaip medija auga ir visus taip prišeria šūdu, kad jie, visiškai sotūs, atsisako mokėti už bet kokį kitą turinį.
(Per mano kūrybinio rašymo seminarus vis kas nors paklausia, kodėl tokios melagingos portalų antraštės. Atsakau klausimu: o kada paskutinį kartą mokėjote už žiniasklaidą? Keista, kad ne visiems pavyksta šituos du elementus suvest į vieną tašką).
Tada ateina AI.
Tada…
(uch, kaip netikėta!)
Keep reading with a 7-day free trial
Subscribe to Akvilė’s Substack to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.